Cпалювання сухої рослинності та її залишків заборонене і небезпечне

Із встановленням сухої погоди все частіше можна побачити, як на господарських угіддях, уздовж автодоріг і в населених пунктах випалюється суха рослинність та її залишки. Як правило, люди, які її підпалюють переконані, що таким чином вони роблять корисну справу. Та, насправді, наражають на небезпеку себе, сусідів і суттєво погіршують стан довкілля.

Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів, газопроводів. Також трав'яні пожежі завдають значної шкоди якісному стану ґрунтів та порушують його структуру.
Горіння сухої трави поблизу автошляхів може стати причиною дорожньо-транспортних пригод, адже утворюється димова завіса. Що може призвести до людських жертв.
Не слід забувати, що за спалювання сухої рослинності може настати адміністративна відповідальність, а саме в статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення зазначено: «Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".
Отже, користі від спалювання немає жодної, а от шкоди – більш ніж достатньо.