Освіта – пріоритетна галузь розвитку держави

19 березня у Рівненській обласні раді відбулася фахова майстерня для представників обласної та районних рад, в роботі якої взяли участь голова районної ради Юрій Гуменюк та депутати районної ради - освітяни Григорій Дежнюк, Сергій Минюк та Михайло Титар.

Головна тема заходу – «Бачення розвитку сфери освіти в контексті реформування системи влади». Кандидат наук з державного управління, доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування Івано-Франківського національного технічного університету нафту і газу Андрій Мазак розповів учасникам конференції про зміну освітньої філософії в умовах децентралізації влади, а також про впровадження управлінських інновацій в сфері освіти.

Він наголосив, що освіта – пріоритетна галузь розвитку держави.
«На сьогоднішній день відбуваються зміни в освіті вже в усіх регіонах країни. Зокрема, оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів, забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям із особливими потребами та дітям із сільської місцевості, а також забезпечення висококваліфікованими кадрами, здатними бути фасилітаторами, успішно проходити навчання», - зауважив Андрій Мазак.
Кандидат наук переконаний, що розбудова освітнього простору забезпечить належні умови для профільного та професійного навчання учнів.
Також Андрій Мазак розповів про повноваження районних, міських рад та рад ОТГ в рамках впровадження реформи освіти.
Зокрема, він зазначив, що в їх компетенції є право реорганізовувати, ліквідовувати та засновувати заклади освіти. Крім того, вони повинні забезпечувати та фінансувати підвезення учнів і педагогічних працівників до закладів початкової та базової середньої освіти, вести облік дітей дошкільного та шкільного віку у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
«Сьогодні з’явилася реальна можливість для подолання численних проблем, які накопичилися в секторі освіти через велику кількість малокомплектних і водночас затратних шкіл у сільських регіонах і, таким чином, можливість заощаджувати значні кошти місцевих бюджетів, - наголосив Андрій Мазак. – А також розпочати реалізацію власної і справжньої стратегії поліпшення освітніх послуг шляхом оптимізації шкільної мережі. Тому важливо, щоб органи місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад використали одне з вагомих власних управлінських повноважень, яке їм надала реформа децентралізації – право і можливість на формування ефективної системи забезпечення освітніми послугами мешканців громади.»


Захід організували в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.

 

Авторські права 2019 © Офіційна веб-сторінка Березнівської районної ради Рівненської області. Усі права захищені.
Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.
2006-2012 © Український переклад Joomla! Україна.