Відбулося друге пленарне засідання двадцятої сесії

07 грудня відбулося друге пленарне засідання двадцятої сесії, у роботі якого, під керівництвом голови районної ради Віктора Федаса, взяли участь 28 депутатів районної ради з 34 за списком, голова районної державної адміністрації Віталій Люшин,

 

його заступники, міський, селищний, сільські голови, керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, Сарненської місцевої прокуратури та Березнівського відділення поліції, керівники окремих установ, підприємств, організацій, представники засобів масової інформації, особи, причетні до питань, що виносилися на розгляд сесії.
В ході роботи засідання прийнято 13 рішень.
Під час затвердження порядку денного засідання відповідно до рекомендацій постійних комісій районної ради депутати зняли з розгляду проект рішення "Про зміни до Регламенту Березнівської районної ради сьомого скликання" та додатково внесли на розгляд два питання що стосувалися змін до Програми економічного і соціального розвитку Березнівського району на 2018 рік та змін до окремих рішень районної ради.
На пропозицію депутата районної ради Василя Ящука до порядку денного засідання додатково внесли питання "Про застосування революційного прапора  ОУН на території Березнівського району". З цього питання депутати розпочали розгляд порядку денного засідання і за результатами голосування рада майже одноголосно підтримала рішення, яким рекомендувала органам місцевого самоврядування Березнівського району, керівникам підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, громадських об’єднань Березнівщини вивішувати, поряд з Державним Прапором України, революційний прапор ОУН на будівлях у відповідні дати, що визначені в додатку до рішення.
Практично без обговорення рада затвердила Програму підтримки Трудового архіву Березнівського району на 2019-2020 роки, Програму підтримки комунального підприємства "Телерадіокомпанія "Березне" Березнівської районної ради на 2019 рік.
Питання внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Березнівського району на 2018 рік виникло за результатами проведення у жовтні  виїзного Дня депутата районної ради. Під час цього заходу керівництво району та депутати наочно ознайомилися з рядом проблемних питань, пов'язаних з утриманням будівлі Березнівської гімназії імені Миколи Буховича. З метою виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення капітального ремонту будівлі гімназії та з врахуванням додаткової пропозиції щодо фінансової підтримки будівництва стадіону у с.Орлівка, рада одноголосно затвердила запропоновані зміни до головної програми району.
Присутні на засіданні депутати також були одностайними при затвердженні стратегічного плану дій з реформування системи інституційного догляду і виховання дітей в Березнівському районі на 2018-2026 роки та фінансового плану комунального некомерційного підприємства "Березнівський районний центр первинної медичної допомоги" Березнівської районної ради на ІV квартал  2018 року.
Однак, єдність позицій депутатів похитнулася при розгляді питання про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік. В сесійній залі, чи не найактивніше за все засідання, розгорілися бурхливі дебати, що стосувалися ефективного використання бюджетних коштів, місця будівництва спортивного майданчика, необхідності підтримки сільських рад, доцільності фінансового забезпечення повноважень районної ради делегованих радержадміністрації тощо. Обговорення проекту рішення вилилося у ряд пропозицій, з яких рада пітримала лише три: будівництво спортивного майданчика для футболу не у с. Зірне, як пропонувалося проектом рішення, а у м.Березне, виділення коштів в сумі 35 тис. грн на будівництво Свято-Миколаївського храму с.Сівки та 20 тис. грн на будівництво стадіону в с. Орлівка. За результатами остаточного поіменного голосування зміни до бюджету на 2018 рік внесли з врахуванням підтриманих пропозицій.
Зважаючи на зміни у депутатському корпусі та у керівництві ради, депутати внесли відповідні зміни до складу постійних комісій ради, включивши до постійної комісії районної ради з економічних питань та комунальної власності депутата районної ради Ірину Євтушок, а до постійної комісії районної ради з питань бюджету та фінансів депутата районної ради Людмилу Пилипчук.
Рада одноголосно підтримала рішення щодо надання згоди Березнівському ліцею-інтернату спортивного профілю на передачу в оренду ДНЗ ясла-садок №3 "Веселка" м. Березне Березнівської міської ради частини приміщення із встановленням орендної плати в розмірі 1 гривня в рік.
З кадрових питань депутати затвердили новий Порядок призначення і звільнення керівників підприємств, установ, закладів, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Березнівського району. Варто зазначити, що дія зазначеного Порядку не поширюється на керівників закладів культури району, закладів загальної середньої освіти та комунальних закладів охорони здоров'я.
З метою проведення конкурсів на вакантні посади керівників закладів загальної середньої освіти району обрано представників Березнівської районної ради до складу конкурсної комісії з відбору керівників закладів загальної середньої освіти, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Березнівського району. Ними стали депутати районної ради Роман Банацький, Олександр Бондар та Ігор Мотруніч.
З активними дискусіями районна рада прийняла рішення "Про скасування рішення районної ради від 22 грудня 2017 року №403 "Про звернення до Березнівської міської ради" ініційоване депутатом районної ради Людмилою Пилипчук.
На завершення засідання, знову ж таки з емоційним обговоренням, депутати прийняли рішення "Про внесення змін до окремих рішень районної ради", яке дає можливість в рамках нового законодавства про освіту врегулювати певні поточні питання трудових відносин з керівниками закладів загальної середньої освіти, які перебувають у безстрокових трудових відносинах.
Закриваючи перше пленарне засідання голова ради Віктор Федас повідомив, що орієнтовна дата проведення третього пленарного засідання 21 грудня 2018 року.

 

Керуючий справами виконавчого апарату районної ради Богдан Дроженець

Авторські права 2020 © Офіційна веб-сторінка Березнівської районної ради Рівненської області. Усі права захищені.
Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.
2006-2012 © Український переклад Joomla! Україна.