У Березнівському районі залишається напружена ситуація із захворюваністю на кір

З початку 2019 року на кір в районі захворіли 140 осіб, що становить 217,5 випадків на 100 тисяч населення, з них 85 % діти. Даний показник є найвищим за останні 10 років.
Переважно хворіють діти від 1 до 9 років. 36 % хворих осіб перебували на стаціонарному лікуванні. Протягом минулого тижня у відділення анестезіології та інтенсивної терапії госпіталізовано 2 хворих з важким перебігом кору ускладненим пневмонією.

Серед захворілих 52 % не мали жодного або не отримали чергового щеплення проти кору. Частіше хворіють особи жіночої статті - 54 %. З числа захворілих 12 % мали ускладнення: середній отит, порушення харчування, пневмонії, кардіоміопатія, гепатоспленомегалія, пієлонефрит, порушення зору.

На жаль у Березнівському районі зареєстровано 1 летальний випадок від ускладнень кору. Діагноз кір у дитини був лабораторно підтверджений вірусологічною лабораторією Рівненського обласного лабораторного центру.

Переважає захворюваність по Вітковицькій та Березнівській лікарських дільницях.

З початку поточного року зареєстровано 4 спалахи кору в дитячих організованих колективах - опорний заклад Балашівська ЗОШ I-IIІ ступенів - 3 випадки, Друхівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - 4 випадки, ДНЗ № 2 «Теремок» м. Березне - спалах триває, продовжуються протиепідемічні заходи, станом на 02.04.2019 р. 9 випадків, Вітковицький НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» - спалах триває, продовжуються протиепідемічні заходи, станом на 02.04.2019 р. 22 випадки кору. Під час спалахів екстрене щеплення проти кору отримали 106 осіб.

Всього з початку року щеплення проти кору за епідемічними показами отримали 197 осіб, з них 129 дітей, 68 дорослих.

Слід пам’ятати, що кір - це небезпечне інфекційне захворювання від якого немає специфічного лікування. Щеплення - єдиний надійний спосіб захисту від кору. Зупинити спалах кору можна лише повністю охопивши щепленнями всіх, хто цього потребує.

Дві дози вакцини рекомендовані для забезпечення імунітету та запобігання спалаху, приблизно в 15% вакцинованих дітей не розвивається імунітет від першої дози. Вакцинація проти кору призвела до 80 % зниження смертності від кору в період з 2000 по 2017 рік у всьому світі. Протягом 2000 - 2017 років вакцинація проти кору перешкодила 21,1 мільйона смертей.

Закликаємо батьків обов’язково вакцинувати дітей відповідно до термінів Календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію.

Вакцинуватися проти кору безоплатно можуть усі діти до 18 років, особи до 30 років, які перебували в контакті з хворим на кір, а також згідно з наказом МОЗ України за № 1216 від 26.06.2018 року дорослі з груп професійного ризику - студенти, медичні працівники, працівники освітніх закладів та немедичні працівники закладів охорони здоров'я, представники силових структур (МВС, Міноборони, СБУ, Національна поліція України, Національна гвардія України, Прикордонна служба України, Державна служба охорони) без обмеження віку.

Березнівське районне лабораторне відділення Костопільського міжрайонного відділу Державної установи

«Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»